Instalatorstwo Elektryczne Poznań

Poznański elektryk od napraw i montażu instalacji elektrycznych

Dobrą informacją jest fakt, że w dobrze wykonanej i użytkowanej instalacji elektrycznej bardzo rzadko dochodzi do jakichkolwiek tzw. "problemów z prądem". Porządnie i wg. norm położona instalacja elektryczna umie się odwdzięczyć po stokroć. Co zrobić, aby tak się stało? Może to trywialne, ale poprostu warto zainwestować "w dobrego elektryka". Często bardzo dobrą taktyką jest szukanie wśród znajomych, dzisiaj coraz częściej sięganie do sprawdzonych opinii w internecie. Dobrze pytać o uprawnienia elektryczne, ich aktualność, oraz czy osoba zajmuje się tylko "elektryką", czy czymś jeszcze. Dobry elektryk nie będzie imał się wielu zajęć, bo poprostu - ma wystarczająco dużo pracy w wąskiej specjalizacji, jaką wykonuje.

Innymi rzeczami o których nie rzadko zapominamy, to przypilnowanie firmy elektrycznej, lub sporządzenie samemu dokładnego opisu rozdzielni elektrycznej, co bardzo ułatwia w późniejszym czasie eksploatację, ale i elektrykowi przyjeżdżającemi do awarii instalacji elektrycznej. Temat ten jest często zaniedbany, ponieważ wykonywany jest w ostatniej fazie wykonywania instalacji elektrycznej, kiedy już często każdemu - zarówno właścicielowi, jak i wykonawcy zaczyna się spieszyć i pomija się pewne - w teorii - mniej ważne sprawy.

pomysły jak zapobiegać awariom instalacji elektrycznych

Każda awaria do naprawienia, pod jednym warunkiem

Każdy rodzaj awarii elektrycznej doświadczony elektryk jest w stanie naprawić, jednak pod jednym warunkiem. Musi mieć dostęp do miejsc łączeń przewodów w instalacji elektrycznej. Takie miejsca to nie tylko rozdzielnia elektryczna, ale i gniazdka, wyłączniki, a przede wszystkim wszelako pojęte puszki łączeniowe instalowane w ścianach. Problem ten potęgowany jest przez elektryków chcący zaoszczędzić na przewodach, deweloperów tworzących nieprzemyślane instalacje, ale również użytkowników i właścicieli instalacji, często myślących o łatwym remoncie i przesuwaniu gniazdek czy lamp, nie pasujących do zagospodarowania wewnętrznego pomieszczeń. Tego typu prace można wykonać, lecz trzeba to zrobić w sposób przemyślany.


Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Dużo rozsądniej wydać więcej pieniędzy na lepszą - bardziej rozbudowaną, z lepszych materiałów etc. - instalację elektryczną tworząc ją, lub remontując, niż wydawać kolejne zarobione pieniądze na wizyty elektryka i kolejne naprawy. Wszystko zależne jest od sytuacji materialnej właściciela, jednak dużo lepiej zainwestować raz w instalację elektryczną, nawet jej częściową modernizację, niż wydawać pieniądze na reperacje starej, nieserwisowanej, popalonej instalacji, niedostosowanej do wzrastających potrzeb użytkowników.

Przyczytaj więcej o instalacjach elektrycznych, klikając tutaj.