Instalatorstwo Elektryczne Poznań

Poznański elektryk od napraw i montażu instalacji elektrycznych

Jak to w życiu powodów jest dosyć sporo jednak na szczęście można wymienić te najczęściej wystepujące.

1. Wadliwa żarówka

Do czołówki powodów - w myśl powiedzenia - życie składa się z drobiazgów - należą te błahe. Nasz numer jeden to słabej jakości żarówki najczęściej podczas włączenia powodujące zwarcie awarii elektrycznej i często wyłączenie napięcia elektryczne w całym mieszkaniu

2. Wyłączenie prądu przez energetykę

Kolejnym powodem, który mogą Państwo sami zweryfikować, to czy prąd elektryczny nie został wyłączony przez dystrybutora energii elektrycznej, czyli po prostu Energetykę. W tym celu najlepiej zadzwonić na numer alarmowy 991. Konsultant po podaniu adresu udzieli Państwu informacji, czy w danym rejonie były zgłoszenia przerw w dostawie prądu. Warto pytać nie tylko o swoją ulicę, ale także o sąsiednie. Czasem zdarza się tak, że energetyka nie ma informacji o awarii w naszej lokalizacji, ponieważ nie jest ona na tyle duża, by była widziana w systemie energetyki, a Państwo są pierwszą osobą by zapytać czy było już jakieś wyłączenie. Niestety, w tym przypadku warto by zweryfikował tę sytuację elektryk.

co robić gdy nie ma w domu prądu

3. Upalona instalacja elektryczna

Nasz numer trzy to wypalona instalacja elektryczna. Problem poważny, czasem kończący się stratami pieniężnymi ze strony właściciela. Dzieje się tak przede wszystkim w wyniku upalenia przewodu zerowego w sieci trójfazowej. W tego typu sytuacjach, zależnie od rozkładu obciążenia elektrycznego na poszczególnych fazach dochodzi do asymetrii napięcia w układzie trójfazowym. Asymetria napięciowa oznacza często zbyt duże napięcie na którejś z trzech faz w miejscu awarii elektrycznej. To właśnie urządzenia podłączone do tego przewodu mogą ulec zniszczeniu.

4. Ułamany przewód

Awaria elektryczna często występująca w blokach i domach z czasów komunizmu, kiedy instalacje elektryczne wykonywano z łamliwego aluminium. Przewód często złamany wewnątrz izolacji, przez co awaria staje się trudniejsza do wykrycia.

5. Przewiercony przewód w ścianie

Bardzo częsta przyczyna zwarć instalacji elektrycznych. Często tylko draśnięty przewód powoduje zwarcie dopiero po czasie, w wyniku upalania - po zmniejszeniu przekroju, lub w przypadku kiedy w miejsce uszkodzenia dostanie się wilgoć.

6. Uszkodzone urządzenie elektryczne w domu

Do czołówki urządzeń, które robią zwarcie należą uszkodzone przedłużacze, płyty indukcyjne, oprawy oświetleniowe, zasilacze od laptopów. Często są powodem wyzwolenia wyłącznika różnicowo - prądowego, również ograniczającego dopływ prądu w instalacji elektrycznej.

Przyczytaj więcej o instalacjach elektrycznych, klikając tutaj.