Instalatorstwo Elektryczne Poznań

Poznański elektryk od napraw i montażu instalacji elektrycznych

Do głównych przyczyn należą - złe użytkowanie instalacji elektrycznej i nieprawidłowe wykonanie instalacji przez elektryka.

Nieprawidłowe użytkowanie instalacji elektrycznej

Do pierwszej grupy zaliczyć można, pobieranie zbyt dużego prądu poprzez wkręcanie w gniazda bezpiecznikowe - bezpieczników niedostosowanych wartością prądu znamionowego do instalacji elektrycznej, którą mają chronić. Kolejną przyczyną, bardziej pośrednią jest zły stan budynku - wilgoć, zalania, oraz zły stan osprzętu elektrycznego oraz sprzętu domowego elektrycznego. Mowa o wypalonych wtyczkach, gniazdach elektrycznych, wyłącznikach. To właśnie miejsca połączeń elektrycznych między innymi takie, jak te wymienione są przyczyną upaleń instalacji elektrycznej.

główne przyczyny awarii elektrycznych

Nieprawidłowe wykonanie instalacji przez elektryka

Do drugiej grupy zaliczymy niedostosowanie instalacji elektrycznej do potrzeb użytkowników, złe jej rozmieszczenie, czy zły rozdział układu trójfazowego ze względu na pobieraną moc w przyszłości. Częstymi niedociągnięciami jest po prostu nie dokładne dokręcenie miejsc połączeń elektrycznych, co skutkuje upalaniem się instalacji, prowadzącym do kolejnej awarii.

Przyczytaj więcej o instalacjach elektrycznych, klikając tutaj.