Zobacz co nasza firma może zaoferować właśnie dla Ciebie.

Branża elektryczna zmienia się bardzo szybko, bądź na bieżąco i przeglądaj najnowsze wiadomości z zakresu instalacji elektrycznych.

Co zrobić gdy nie ma prądu, a wydaje się, że wina leży po stronie instalacji elektrycznej w budynku?

Jak to w życiu powodów jest dosyć sporo jednak na szczęście można wymienić te najczęściej wystepujące.

1. Wadliwa żarówka

Do czołówki powodów - w myśl powiedzenia - życie składa się z drobiazgów - należą te błahe. Nasz numer jeden to słabej jakości żarówki najczęściej podczas włączenia powodujące zwarcie awarii elektrycznej i często wyłączenie napięcia elektryczne w całym mieszkaniu

2. Wyłączenie prądu przez energetykę

Kolejnym powodem, który mogą Państwo sami zweryfikować, to czy prąd elektryczny nie został wyłączony przez dystrybutora energii elektrycznej, czyli po prostu Energetykę. W tym celu najlepiej zadzwonić na numer alarmowy 991. Konsultant po podaniu adresu udzieli Państwu informacji, czy w danym rejonie były zgłoszenia przerw w dostawie prądu. Warto pytać nie tylko o swoją ulicę, ale także o sąsiednie. Czasem zdarza się tak, że energetyka nie ma informacji o awarii w naszej lokalizacji, ponieważ nie jest ona na tyle duża, by była widziana w systemie energetyki, a Państwo są pierwszą osobą by zapytać czy było już jakieś wyłączenie. Niestety, w tym przypadku warto by zweryfikował tą sytuację elektryk.

3. Upalona instalacja elektryczna

Nasz numer trzy to wypalona instalacja elektryczna. Problem poważny, czasem kończący się stratami pieniężnymi ze strony właściciela. Dzieje się tak przede wszystkim w wyniku upalenia przewodu zerowego w sieci trójfazowej. W tego typu sytuacjach, zależnie od rozkładu obciążenia elektrycznego na poszczególnych fazach dochodzi do asymetrii napięcia w układzie trójfazowym. Asymetria napięciowa oznacza często zbyt duże napięcie na którejś z trzech faz w miejscu awarii elektrycznej. To właśnie urządzenia podłączone do tego przewodu mogą ulec zniszczeniu.

4. Ułamany przewód

Awaria elektryczna często występująca w blokach i domach z czasów komunizmu, kiedy instalacje elektryczne wykonywano z łamliwego aluminium. Przewód często złamany wewnątrz izolacji, przez co awaria staje się trudniejsza do wykrycia.

5. Przewiercony przewód w ścianie

Bardzo częsta przyczyna zwarć instalacji elektrycznych. Często tylko draśnięty przewód powoduje zwarcie dopiero po czasie, w wyniku upalania - po zmniejszeniu przekroju, lub w przypadku kiedy w miejsce uszkodzenia dostanie się wilgoć.

6. Uszkodzone urządzenie elektryczne w domu

Do czołówki urządzeń, które robią zwarcie należą uszkodzone przedłużacze, płyty indukcyjne, oprawy oświetleniowe, zasilacze od laptopów. Często są powodem wyzwolenia wyłącznika różnicowo - prądowego, również ograniczającego dopływ prądu w instalacji elektrycznej.

Artykuł ma charakter poglądowy i nie może być traktowany jako źródło wiedzy wykorzystywane do rzeczywistych napraw czy prac przy prądzie elektrycznym, ani wniosków teoretycznych mogących prowadzić do błędnych decyzji. Ponadto upomina się, że wszelkie prace związane z prądem elektrycznym, oraz wszelako pojętą instalacją elektryczną, powinny wykonywać osoby do tego uprawnione, z odpowiednim wykształceniem kierunkowym, wiedzą i zaświadczeniami.

Masz problemy z instalacją elektryczną w swoim domu? Budujesz dom i chcesz byśmy wykonali dla Ciebie prace związane z częścią elektryczną budowy? Skontaktuj się z nami już teraz!

Poznań i okolice to obszar na terenie którego wykonujemy dla Państwa usługi elektryczne!